Gecelikler

Gecelikler özellikle bayanların tercih etmiş olduğu modellerden biridir. Hem kısa hem de uzun sevenler için özellikle tasarlanmış modelleri bulunmaktadır. Uzun süre kullanım için uygundur. Ayrıca geceliklerin her türlü renk ve desenle satışa sunulması piyasa içerisinde rekabete sebep vermektedir. Gecelikler aynı zamanda fantezi giyimlerin içerisine de girmektedir. Pamuk, saten ve ipek olarak satışa sunulur. Saten ve ipek modeller genellikle özel geceler için tasarlanan modellerdir. Aynı zamanda içgösterir olan modeller her bayanın hoşuna gidecek türdendir.

Her Kadının Tercihi Gecelik Modelleri

Gecelikler özellikle yaz aylarında daha çok tercih edilmektedir. Fakat kış ayları için özel olarak tasarlanan ek parçaları ile birlikte de kullanılabilinir. Uzun kollu ya da kolsuz modeller tercih edilebilinir. Bu tamamen kişinin kendi zevkiyle alakalı bir durumdur. Gecelik modelinin kumaşına göre yıkama programı değişmektedir. Bazı modeller makineye atılabilirken bazı modeller sadece el ile yıkanmalıdır. Geceliklerin uzun seneler boyunca kullanılabilmesi için mutlaka düzenli olarak temizlenmesi gerekmektedir. Kolay yıpranabilen elbiseler olduğundan dolayı rahat etmek için mutlaka bir beden büyük alınmalıdır.

Her Beden İçin Uygun Modeller

Gecelik modelleri tek parça olarak satılırken aynı zamanda iki ya da 3 parça şeklinde de satılabilmektedir. Fantezi iç giyim olarak kategorilendirilen bu ürünlere her renk modellere rahatlıkla ulaşmak mümkündür. Uzun seneler rahatlıkla giyilebilmesi açısından tercih edilebilir. Aynı zamanda geceliklerin her yaş için uygun modelleri vardır. Erkeklerden çok bayanların tercih ettiği modellerdir.